Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Sırt Ağrıları

Hepimizin Sorunu Sırt Ağrıları Daha az hareketli olması nedeniyle sırt ağrıları bel ağrılarına göre daha az görülür. Sırt bölgesinden kaynaklanan ağrılar olabileceği gibi diğer hastalıklar nedeniyle sırt bölgesine yansıyan ağrılar da olabiliyor. Bunların en önemlisi ise mide ve barsak ülseri ile kalp krizi... Sırt ağrısı, bel ağrısına göre daha az sıklıktadır. Çünkü sırt bölgesi bel bölgesin..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Katarakt ve Tedavi Yöntemleri

Katarakt Nedir? Katarakt göz merceğinin (lensin) tamamının ya da bir kısmının şeffaflığını kaybederek buzlu bir görünüm almasıdır. Katarakt hastalığında göze ulaşan ışık demetleri retinaya ulaşamaz ve göz görme yeteneğini kısmen ve/veya tamamen kaybeder. Katarakt her yaşta görülebilir. Ancak katarakt denildiğinde ilk akla gelen ileri yaşlarda ortaya çıkan ve en sık görülen tip olan erişkin kataraktlarıdı..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Felç Nedir (İnme-Stroke)

Felç nedir? Felç, beyni etkileyen bir rahatsızlıktır. Çok tehlikeli olabilir ve acil tedavi edilmesi gerekir. Fakat birçok kişi zaman geçtikçe tam bir iyileşme gösterir. Felç, beynin bir kısmına kan akışı kesildiğinde meydana gelir. Bu aşırı derecede tehlikelidir. Eğer beyin hücrelerine çok uzun süre kan akışı sağlanmazsa ölürler. Bir felç geçirmek için iki ana neden vardır. ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Epilepsi

EPİLEPSİ Epilepsi Nedir? Epileptik nöbet beyinde zaman zaman ortaya çıkan anormal elektriksel boşalımların sonucu olarak görülen geçici nörolojik disfonksiyon dönemidir. Epilepsi, halk arasındaki adıyla sara, yineleyen nöbetler ile karakterize ve sıklıkla geçici bilinç kayıplarına neden olan bir durumdur. Ancak bilinç kaybı her zaman oluşmaz. Nöbetler çok farklı şekilde ortaya çıkabilirler. Bazı..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Normal Doğum ve Sezeryan

Normal  doğum mu ? Sezeryan İle Doğum mu ? Bir canlıyı içinde büyütmek ve onu dünyaya getirmek bir mucizedir.9 ay 10 gün boyunca çeşitli fedakarlıklarla katlandıktan sonra kucağınıza aldığınız minik bebeğiniz size her şeyi unutturur, var oluşunuza ayrı bir boyut getirir. Normal seyreden gebelik ve doğum doğa olayıdır. Normal doğum eylemi, dış ortamda yaşamaya hazır hale gelmiş bebeğin anne bedeninden ayrılması ile sonuç..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Astım Atakları ve Sebebleri

ASTIM ATAKLARINI NELER OLUŞTURABİLİR? Sık olarak astım atağına yol açan  etkenler şunlardır: Ev tozu akarları Çimen, ağaç, hububat polenleri Küfler Hamam böcekleri Kedi, köpek, kuş gibi ev içersinde beslenen hayvanlar Nezle grip gibi enfeksiyonlar Sigara dumanı, odun, kömür dumanı, tezek yakma, parfüm, saç spreyleri, yemek ,boya kokuları gibi ağır kokular, otomobil içersindeki kokular,sis ve hava kirlil..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.