Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Boyun Fıtığı Nedir Boyun ağrıları için Öneriler

Boyun Fıtığı Nedir? Boyun ağrıları için Öneriler     Herkes yaşamının bir döneminde mutlaka boyun ağrısından yakınır. Boyun ağrıları, boyun omurgasını oluşturan kemiklerin, eklemlerin, omurların arasında yer alan disklerin ve omurga etrafındaki kas ve bağların bozukluğu sonucu oluşur. Boyun ağrısına yol açan hastalıklarda ağrı bazı hastalıklar da sadece ensededir. Bazılarında ise enseden başa, sırta, ko..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kistik Fibrozis

Kistik Fibrozis Nedir? Kistik Fibrozis kalıtsal (ailevi geçiş gösteren) bir hastalıktır. Doğumdan itibaren birden çok organımızı etkileyerek bu organlarda fonksiyon (işlev) bozukluklarına yol açar. Kistik fibroziste esas olarak etkilenen organlarımız dış salgı bezlerinin bulunduğu organlarımızdır. Akciğer, pankreas, barsak, ter bezleri dış salgı bezlerinin en çok yer aldığı organlardır. Normalde dış salgı bezlerinin ince ve akışkan..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Katarakt Nedir

Katarakt Nedir? Katarak gözün merceğindeki bulutlanma olarak tanımlanabilir. Mercek gözün ışığa odaklanan kısmıdır. Katarak görme kaybına neden olabilir.  Katarağın Belirtileri Nelerdir? Katarak görüşün bulanık ve silik olmasına neden olur. Ayrıca her şey biraz kahverengi görünmeye başlar. Bazı insanlar bu durumu gözlük reçetesi almak için doktora gittiklerinde fark ederler. Bazen araba farları ve ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


KOAH ve Tedavisi

KOAH NASIL TEDAVİ EDİLİR ? •Sigaranın bırakılması, •Tozlu ve dumanlı ortamlarda çalışmamak, bulunmamak ve •Düzenli ilaç tedavisidir. KOAH tedavisinin temelini “sigaranın terk edilmesi” oluşturur. Sigara bırakıldığı zaman bronşlardaki ve hava keseciklerindeki bozulmaların şiddeti yavaşlar. İlaçlar hastalığın ilerlemesini önlemez bu nedenle sadece nefes darlığını azaltmak için kullanılırlar. Sigarayı b..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Grip

Grip Her yıl milyonlarca kişiyi etkileyen bir solunum yolu enfeksiyonu olan grip, hastaneye yatışı gerektirecek kadar ağır hastalık tablolarına neden olabiliyor. Grip ve sonrasında gelişen akciğer enfeksiyonları Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en sık ölüm nedenleri arasında altıncı sırada yer alıyor. İnfluenza virüsünün neden olduğu grip enfeksiyonu hem sağlık, hem de ekonomik açıdan ciddi sorunlara neden olabiliyor. Özellikle..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Burkulmalar

Burkulma nedir? Eklem yüzeyinin anlık olarak ayrılmasıdır. Genelikle zorlamalar sonucu oluşur. Burkulma belirtileri nelerdir? Burkulan bölgede ağrı, Kızarma, şişlik, İşlev kaybı. Burkulmada ilkyardım nasıl olmalıdır? Sıkıştırıcı bir bandajla burkulan eklem tespit edilir, Şişliği azaltmak için bölge yukarı kaldırılır, Hareket ettirilmez, En yakın hastane veya tıbbi merkeze ulaşılmalıdır...


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.