Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Tatilde Sağlık

Tatilde ve Sağlık Çoğumuz, seyahat, eğlence ve heyecan için sabırsızlanıyoruz ve yaz tatili için seyahat hazırlıkları yapıyoruz. Unutmamak gerekir ki yolculuk sırasında, sık sık baş ağrısı, mide ağrısı, bitkinlik ve diğer potansiyel olarak ciddi sağlık sorunları yaşayabileceğimiz aklımıza gelmez. Planlama, esneklik, mizah ve olumlu bir tutum sağlıklı seyahat etmek önemli unsurlarıdır. Son dakika aceleden kaçınmak, güvenli ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Sırt Ağrıları ve Tedavi Yöntemleri

Sırt ağrıları ve Tedavi yöntemleri Çoğumuz hayatımızda bazen sırt ağrısı olur. Ağrı kötüleştiğinde, içinizden sadece yatakta kalmak geliyor olabilir. Fakat yatakta kalmanın yarardan çok zararı vardır. Hareketli kalmak iyileşmenin önemli bir parçasıdır. Neden sırt ağrısı olur? Sırtınızın alt kısmında ağrı ya da acı olması oldukça yaygındır. Fakat genelde ciddi değildirler ve çoğu zaman kendiliğin..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Koroner Arter Hastalıkları

Koroner Arter Hastalıkları Kalbi besleyen arterlere koroner arterler adı verilir. Koroner arterlerde ateroskleroz “Damar Sertliği” olarak bilinen rahatsızlığın gelişmesi ile koroner arter hastalığı ortaya çıkar. Bu aterosklerotik plaklar gelişerek koroner arterlerin içerisinde daralmaya neden olmaktadır. Koroner arterlerin getirdiği oksijeni kalp kası kullanabileceği son noktaya kadar kullanır. Kalpten dönüş yapan kirli kan vücudun en ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Sivilce (Akne) Nedir

Sivilce (Akne) Nedir? Sivilce, ciltteki yağ bezlerinin çalışmasındaki bir bozulma sonucu meydana gelir. İnsanların %80'i hayatlarının bazı dönemlerinde sivilce (akne) problemi ile karşılaşırlar. Genellikle yüzde görülmesine rağmen vücudun farklı bir çok yerinde de görülebilmektedir. Bunlar arasında boyun, göğüs, sırt, omuzlar ve bazen kalçalar sayılabilir. Sivilce bir cilt rahatsızlığı olmakla birlikte g..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Omuz Ağrıları ve Yaralanmaları

OMUZ AĞRILARI ve YARALANMALARI Spor yaralanmalarının en sık görüldüğü eklemlerden biride omuzdur.Omuz yaralanmalarına neden olan sporlar öncelikle kol ile fırlatma sporlarıdır.Fırlatma sporlarında tüm kol, el bileği dirsek ve omuz adete bir zincir gibi çalışır.Fırlatma sırasında bu zincirin en sonunda omuz eklemi yer alır. Omuz spor yaralanmaları için omuzun sert bir şekilde çember hareketi yapması  gerekmektedir.Bı s..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kalori Nedir

Kalori Nedir: Isı enerji transferinin bir ölçüsü olduğuna göre, kalori de ısı üretiminin bir ölçüsüdür. Kilo kalori ( Kg Kal ) vücudun enerji harcaması ve gereksinmesi için kullanılan bir terimdir.Bütün yiyecekler midemizde, ince ve kalın bağırsaklarımızda sindirilerek kanımıza karışır. Sindirilmeyen ve posa haline gelen kısım da türlü şekillerde vücut tarafından dışarı atılır..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.