Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Emziren Annelerde Sağlık ve Beslenme

cokhastayim.com  logo Emziren Annelerin daha fazla yemeye ihtiyaçları var mı? Emziren anneler emzirmeyen annelere göre daha fazla yemelidirler. İnsanlar sağlıklarını koruyabilmeleri için belirli kaloride yemeğe ihtiyaç duyarlar. İhtiyaç duyulan kalori, kişinin yaşına, boyuna, kilosuna ve yaşam tarzına göre değişiklik gösterebilir. Emziren annelerin vücudu süt üretimi için yoğun çalışma gösterir. Bu nedenle ekstra kaloriye ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Makular Dejenerasyon (Sarı Nokta Hastalığı)

Sarı nokta hastalığı (Makular dejenerasyon) Makular dejenerasyon görme kabiliyetinize zarar verir. Burada yaşlıları etkileyen türünden söz ediyoruz. Bu çoğu zaman yaşa bağlı makular dejenerasyon olarak adlandırılır. çaresi yoktur, faka faydalı olabilecek tedaviler vardır. Ayrıca, sahip olduğunuz görme kabiliyetinizi en fazla olması için yapabilecek bir çok şey vardır. Makula dejenerasyonu nedir? Makulanız, gözün..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Grip Salgınları ve Beslenme ile Gripten Korunma

cokhastayim.com  logo Grip Salgınları ve Beslenme ile Gripten Korunma Kış mevsiminin yaşandığı şu günlerde havaların soğumasıyla birlikte başta küresel grip salgını olmak üzere soğuk algınlığı ve enfeksiyon hastalıklarının görülme sıklığında da artış izlenmektedir. Bu hastalıklardan korunmada aşılanma, kişisel hijyen kurallarına dikkat etme gibi önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için yeterli ve dengeli besl..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kalp Hastalıklarından Korunmada Beslenme Önerileri

cokhastayim.com  logo KALP HASTALIKLARINDAN KORUNMADA BESLENME ÖNERİLERİ Kalp hastalıkları Amerika dahil, tüm ülkelerde ölümlerin birinci derecede nedenidir.Kadınların daha az olmakla birlikte her iki cinste de görülen kronik bir hastalıktır. American Heart Association ( Amerikan Kalp Derneği ) kalp hastalığı nedenleri arasında; sigara içme, yüksek kan basıncı, yüksek kan kolestrolü ( > 200 mg/dl ), yetersiz egzersiz,obezite,şeker hastalığ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Erkekte Kısırlık

Erkekte KısırlıkNedir ? Bu terim kadını hamile bırakmakta problem yaşayan erkekler için kullanılır. Kadının hamile kalması için erkeğin yeterli sayıda sağlıklı sperme ihtiyacı vardır. Doktorlar buna “normal sperm sayısı “ derler.Kısırlık problemi olan erkekler muhtemelen aşağıdaki sorunlardan birine sahiptirler: ·Sperm üretemeyenler ·Yeterli sayıda sperm üretemeyenler – “düşük sperm sayısı&rdqu..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Obsesif Kompulsif Bozukluk

Obsesif Kompulsif Bozukluk Obsesif kompulsif bozukluk sıkıntı verici olabilir ve hayatınızı uyum içersinde geçirmenizi zorlaştırabilir. Obsesif kompulsif bozukluk nedir? Obsesif Kompusif bozukluk, belli konularda takıntılı olmak ve bunu saplantı haline getirmek olarak tanımlanabilir. Obsesif kompulsif bozukluk (OKB) rahatsızlığınız varsa, kafanızdan atamadığınız rahatsız edici düşünceleriniz vardır. Ayrıca, istemediğiniz halde belli şeyleri te..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.