Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Kalp Krizinden Korunma ve Tedavi Yöntemleri

Kalp Krizinden Korunma ve Tedavi Yöntemleri Kalp krizlerinde hangi tedavinin işe yaradığı hakkındaki en iyi ve en güncel araştırmaları bir araya getirdiik.Bu bilgilerimizi doktorunuzla konuşmak ya da hangi tedavinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermede  kullanabilirsiniz. Kalp krizi geçirdiğinizde ne olur? Kalbiniz kanı tüm vücudunuza pompalar. Kan kaslarınıza oksijen ve enerji taşır. Kalbiniz kaslardan meydana gelmiştir ve pompalamay..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Selülit ve Tedavi Yöntemleri

Selülit ve Tedavi Yöntemleri Selülit, derinin alt tabakasında bulunan yağ dokusundaki sıkışma sonucu kan dolaşımının durması ve/veya engellenmesi nedeniyle derinin üst kısmında portakal kabuğuna benzer bir görünümün ve pütürlerin oluşmasına denir. Deriye dokunulduğunda cildin pürüzlü ve sertleşmiş olduğu görülür. Görsel olarak kişiyi rahatsız eder. Selülit, her 10 kadından 9'unda g..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Omurga Sağlığı

Masa Başında Doğru Oturmak ve Omurga Sağlığı Masa başına bağımlı çalışma sistemi insan vücudunda boyun, sırt ve bel ağrılarına neden oluyor. Yoğun olarak oturarak çalışanların kasları zayıflıyor. Bu durumda bedenen yükü büyük oranda iskelet sistemine biniyor ve sağlık sorunları ortaya çıkıyor. Doğru oturmak ve egzersiz yapmak ağrıları sonlandırabilir. Son yıllardaki teknolojik gelişmeler insanların daha uzun..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Çocuklarda ve Gençlerde Sosyal Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu

Çocuklarda ve Gençlerde Sosyal Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu Sosyal anksiyete (kaygı) bozukluğu nedir? Sosyal anksiyete bozukluğu, sosyal fobi olarak da bilinir. Sosyal fobi, sosyal durumlar karşısında endişelenme halidir. Bu bozukluğu olan bir çocuk mahcup olma veya aşağılanmaktan korkar. Çocuk kendisini çok endişe yaratacak bir sosyal durumla karşılaşıyorum diye düşünür. Bu durumlar; grup aktiviteleri, sınıfta topluluk ö..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Ereksiyon Problemleri

Ereksiyon Problemleri Ereksiyon olma probleminiz varsa yalnız değilsiniz. İngiltere’de ereksiyon problemi olan 2 milyondan fazla erkek var. Doktorlar bütün gün bu dertten muzdarip erkekleri muayene ediyor. Doktorunuzla görüştüğünüzde  size yardımcı olabilecek tedavileri önerecektir. Ereksiyon problemi nedir? Bir çok erkek bazı yerlerde ereksiyon olma problemi yaşarlar. Bir çok şey buna neden olabilir. Bir çok ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Koroner By- Pass Nedir

Koroner bypass cerrahisi nedir? Koroner bypass cerrahisi açık kalp ameliyatları arasında en çok yapılan ameliyattır. Dar yada tıkalı olan damara bir başka yoldan kan gelmesini sağlar. Kalbin kendisini besleyen damarlara koroner atar damarlar denir. Kalp diğer kaslardan farklı olarak durmaksızın çalışır. Koroner atardamar hastalığı kalbin yeterli beslenememesidir. Koroner damarlar daralır veya tıkanırsa kalp yeterli oksijen ve besin alamaz. Besin ve oksi..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.