Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Tedavi Sırasında Müzikle Terapi

Tedavi Sırasında Müzikle Terapi Bebek sahibi olamamış ve hayatının bütün anlamını sadece bebek sahibi olmaya kanalize etmiş bir anne adayının psikolojisinin çok iyi olmasını düşünmek yanlıştır ve bu psikoloji ile de normal bir tedavi sürecinin devam etmesi çok çaba sarf etmelerine rağmen mümkün olamamakta kaygı ve korkularını bastıramamaktadır. Kadın Doğum Uzmanı Dr.Hakan Özörnek, bu durum da toplum ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Safra Kesesi Taşı

Safra  Kesesi taşı Safra taşı safra kesesinde oluşan küçük taşlardır. Çok fazla acı verir. Ve safra kesenizde iltihap yapabilirler. Klasik tedavisi safra kesesi bir ameliyatla alınır. Safra taşı nedir? Safra keseniz karaciğerinizin altında bulunan küçük bir kesedir. Vücudunuzda besinleri parçalamasına yardım eden safra mide özsularını depolar. Fakat bazen  bu mide öz suları oldukça yoğun olur ve s..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Anksiyete Bozukluğu (Kaygı Bozukluğu)

Anksiyete Herkes zaman zaman kaygılı olur. Fakat yaşantınızla olan uyumunuzu engelleyecek kadar çok kaygılı hissediyorsanız, kendinizi daha az kaygılı hissetmenize yardımcı olması için doktorunuzla görüşüp bir tedavi uygulayabilirsiniz. Kaygı bir hastalık haline dönüştüğünde Kaygı normal bir insan duygusudur. Ailemiz, işimiz ya da para gibi şeyler konusunda hepimiz bazen kaygılanırız. Kaygı, hayatınıza çok fazla m..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Derin Ven Trombozu ve Akciğer Embolisi

cokhastayim.com  logo Derin Ven Trombozu ve Akciğer Embolisi Bacaklarda ya da Akciğer de Kan Pıhtılaşması Kan pıhtılaşması neden tehlikelidir ? Kan pıhtılaşması damar içerisinde oluştuğunda kanın ihtiyaç duyulan bölgeye iletimine engel olur. Bu durum derin bacak damarlarından birinde gerçekleşirse kan birikerek şişme ve ağrı yapar. Diğer bir problem ise damarlarda oluşan pıhtının vücut içerisinde hareket etmesidir. Kan pıhtıları hareket ederek akci..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Tepkisel Bağlanma Bozukluğu

Tepkisel Bağlanma Bozukluğu Tepkisel Bağlanma Bozukluğu, beş yaşından önce başlayan ve sosyal ilişkilerde sorunlar ile kendini gösteren bir gelişim bozukluğudur. Bağlanma bozukluğu olarak da söylenmektedir. Temel özelliği çocukluğun ilk yıllarında çocuğa bakan kişi ile çocuk arasında sağlıklı bağlanmanın gerçekleştirilememiş olmasıdır. Sağlıklı bağlanmayı gerçekleştiremeyen çocuk, çevresine ka..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Üçlü Tarama veya Dörtlü Tarama Testi Nedir

Üçlü Tarama veya Dörtlü Tarama Testi Neden Testi Yaptıracaksınız? Gebeliğin  ikinci 3 aylık döneminde bebeğinizin  Down sendromu, Edwards sendromu (trizomi 18) ve açık nöral tüp defekti gibi bir anormalliğinin olup olmadığını değerlendirmek için yapılır.   Ne Zaman Yaptıracaksınız? Gebeliğin 15-21. haftaları arasında yapılır.   Nasıl yapılır? Koldaki bir damardan alınan kan numunesi ile yapıl..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.