Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Güneş Yanıkları

Güneş Yanığı Nedir ?   Güneş yanığı cildin ultraviyole (UV) ışınlarına maruz kaması ile oluşur. UV ışınları güneşten gelir ve güneş altında uzun süre kalındığında bu yanıklar oluşur. Güneş yanıkları bulutlu günlerde de oluşabilir çünkü UV ışınları bulutlar içerisinden geçebilir. Güneş yanıklarını oluşmasına neden olan diğer bir yol ise solaryumdur. Solaryum ile UV ışınlar..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Karpal Tünel Sendromu

Karpal Tünel Sendromu Son zamanlarda el bilekleriniz sabahları işe başlarken size ağrı veriyorsa, gün boyunca sürüyorsa, ertesi sabah da devam ediyorsa bu Karpal Tünel Sendromu’ nun ilk belirtisi olabilir. Karpal tünel, anatomik olarak el bileği alt tarafında ligament altında yeralan  dar bir tüneldir. Bu sendromsa burada bir daralma olduğunu ifade eder. Bu tünel parmakları, eldeki ana (medyan) sinir ve tendonu korur. Karpal Tünel..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Cilt Kuruluğu

Her türlü nemlendiriciyi ve kozmetik ürünü denemenize rağmen, cilt kuruluğundan kurtulamıyorsanız, bir dermatoloğa başvurmanız gerekiyor. İşte size cilt kuruluğuyla ilgili soru ve cevaplar. Kimlerde cilt kuruluğu görülür? Derinin üst tabakasının yaklaşık yüzde 10 kadarlık bir kısmını su oluşturur. Bu tabakadaki suyun azalması, deride çatlama, kaşıntı ve kuruluğa neden olur. Kuru cilde sahip olan kişilerin büy..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Hemoroid (Basur)

Hemoroid (Basur) Hemoroid nedir? Hemoroid anüsün (makatın) etrafındaki ve iç kısmındaki kan damarlarının şişmesidir. Uzmanlar anüsü çevreleyen tabakadaki kısa damaların genişlemeye başlaması ve kanla şişmesi neticesinde meydana geldiğini düşünürler. Hemoroidiniz ilerlemişse, şişlikler anüsünüzü dış kısmında görülebilir. Bunları içeri doğru, geri itebilirsiniz. Tuvalete çıktığ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Hepatit B ve aşı olmalı mıyım

Hepatit B ve aşı olmalı mıyım? Hepatit B karaciğerinize saldıran bir virüsün nedeniyle meydana gelen  bir enfeksiyondur.  Çok hafif olabilir, bazen bunu fark edemezsiniz ve çoğu kişi tedavi görmeden düzelir.  Fakat az sayıda kişi için tehlikeli ve hatta ölümcül bile olabilir. Hepatit B’ye karşı aşı yaptırarak, size bulaşamasını önleyebilirsiniz. Hepatit B nedir? Hepatit B, aynı adla anılan bir ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Grip Salgınları ve Beslenme ile Gripten Korunma

cokhastayim.com  logo Grip Salgınları ve Beslenme ile Gripten Korunma Kış mevsiminin yaşandığı şu günlerde havaların soğumasıyla birlikte başta küresel grip salgını olmak üzere soğuk algınlığı ve enfeksiyon hastalıklarının görülme sıklığında da artış izlenmektedir. Bu hastalıklardan korunmada aşılanma, kişisel hijyen kurallarına dikkat etme gibi önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için yeterli ve dengeli besl..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.