Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Vajinal Kuruluk

VAJİNAL KURULUK Genel Bakış Atrofik vajinit olarak da bilinen Vajinal kuruluk, kadınlarda sık görülen bir durumdur. Özellikle postmenopozal kadınlarda en sık olmakla birlikte, her yaştaki kadınlarda ortaya çıkabilir. Bazı insanlarda hiç belirti vermezken, bazı kadınlarda vajinal rahatsızlık veya kaşıntı ya da anormal vajinal akıntı, yanma, cinsel ilişkide ağrı gibi vajinal kuruluk belirtileri görülebilir. Eğer kendinizde vajinal kuru..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kasık Mantarı (Tinea Cruris)

Tinea Cruris (Kasık Mantarı) Tinea Cruris veya Kasık Mantarı derinin uyluk ve kasıkta en sık görülen mantar enfeksiyonlarından biridir. Sıklıkla erkeklerde ve adölesan çocuklarda görülür.  Kasık mantarı 2-3 haftalık doğru bir tedavi ile hemen iyileşir. Tinea Cruris’ e kasığın saçkıranı da denir. Mantar enfeksiyonu vücudun diğer bölgelerinde de görülebilir ve farklı adlarla adlandırılır. Örneğ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Göz Tansiyonu

Göz Tansiyonu (Glokom) Her 100 kişiden birinin sorunu olan göz tansiyonu ya da glokom, tüm körlüklerin de yüzde 5'inden sorumlu tutuluyor. Yıllarca hiç belirti vermeden ilerleyen glokomun bebekler açısından risk oluşturduğuna işaret edilmektedir. 1 yaş altındaki tüm bebeklerin kontrolden geçirilmesi önerilmektedir. Türkiye'deki istatistikler net olarak bilinmemekle birlikte 40 yaş üzeri her 100 kişiden 1..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kalp Sağlığı

Sağlıklı bir kalp, sadece kalp hastalıklarından korunmak için değil, ayrıca şimdi ve ileriki yaşlarınızda hayatın tadını çıkarmak için yeterli enerjiye sahip olmanız açısından da önemli. KALBİNİZE DİKKAT EDİN! Kalbimiz, vücudumuza kan pompalamakla sorumlu olan organımız. Dokulara oksijen ve besin taşıyarak vücudun işlevlerini sürdürebilmesini sağlar. Dahası, karbondioksit gibi atık ürünleri de uzaklaşt..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Sedef Hastalığı

SEDEF HASTALIĞI Üzerinde gümüş renkli kabuklanmalar oluşan kızarık bir deriniz varsa bu sedef hastalığıdır. Sedef hastalığını geçirecek bir tedavi olmamasına ragmen, hastalığı kontrol altında tutmaya yardım edecek tedaviler vardır. Nasıl oluşur? Cildiniz birkaç hücre katmanından meydana gelmiştir. Daima, yeni hücreler ölü hücrelerin yerini alır. Yeni hücreler cildinizin en alt tabakasından en üst tabakasın..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Egzema Nedir

EGZEMA (DERMATİT) Nedir? Egzema, diğer adıyla dermatit, sıklıkla cildin bir çok maddeyle temas etmesi sonucu duyarlı hale gelmesiyle ya da çeşitli genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle ortaya çıkan iltihaplı ve alerjik (genelde) bir deri hastalığıdır. Egzemada, şişkin, pütürlü, kırmızı renkte, kaşıntılıve kabuklanmış döküntüler görülür. Vücudun bir çok bölgesinde ya da sın..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.