Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Uçuk Nedir

Uçuk nedir? Uçuklar sıkıntı vericidir ve ağrılı olabilirler. Yakalaşık bir hafta sonra iyileşirler. Ancak genelde belli bir zaman sonra tekrar çıkar. Ağır vakalar için faydalı mutlaka tedavi gerekir.. Uçuklar, dudaklarınızda ve ağzınızı etrafın görülen kabartılardır. Bunlara herpes simpleks denilen bir virüs neden olur. Uçuklar bazen herpes labalis ya da fever blisters olarak adlandırılırlar. Bu uçuk tipleri..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Konforlu Tüp Bebek

Konforlu Tüp Bebek Bebek sahibi olmayı isteyen çiftler için artık Konforlu Tüp Bebek tedavisi denilen bir yöntem uygulanmakta. Yumurtalık kapasitesi normal ve yaşı 35 'in altında olan, düzgün adet gören kadınlara uygulanabilen bu yöntem hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlıyor. Eurofertil Tüp Bebek Merkezi Medika Direktörü Dr. Hakan Özörnek, tedavinin yaygınlaştığını ve hastaların bu tedav..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


1800 Kalorilik Diyet

BİR GÜNDE ALINMASI GEREKEN YİYECEK MİKTARLARI 4 Köfte büyüklüğünde et, balık veya tavuk eti (yağsız) 1 Yumurta 2 Kibrit kurusu büyüklüğünde yağsız peynir 3 Su bardağı süt veya yoğurt 8 ince dilim ekmek 2 porsiyon pişmiş, susuz sebze yemeği İstenilen miktarda yağsız salata veya söğüş şeklinde  çiğ sebze 4 porsiyon 4 tatlı kaşığı yağ   ÖRNEK YEMEK LİSTESİ Sabah: Yarım su bardağı..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Bel Fıtığı Nedir

BEL FITIĞI  Belimizde 5 adet omur adı verilen kemik vardır. Bu kemikler arasında da disk denilen kıkırdaklar bulunur. Diskler, özel bir bağ dokusu organı ve omurganın dayanıklılığına, hareketliliğine ve zorlamalara karşı dirençli olmasına, omurgaya uygulanan darbelerin emilmesine sebep olur  ve kuvvetin çevre dokulara dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar. Bel fıtığı, beldeki omur kemikleri arasında bulunan ve adeta bir koruma ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


İnsomnia (Uykusuzluk)

İNSOMNİA (UYKUSUZLUK) İnsomnia (uykusuzluk); uykuya dalmakta zorluk, uykuda geçirilen sürenin az olması yada uykunun alınmış yani “fresh” bir uyanmanın olmadığı durumlar için verilen bir addır. İnsomnia da genellikle insanlar uyumaya şansları olduğu halde ya daha az uyurlar ya da yaşıtlarına göre çok daha az uyurlar. Bu da gündüzleri bazı sorunlar yaşamalarına sebep olur.  Yeterli uyku kişiden kişiye göre değ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Şizofreni Nedir

Şizofreni nedir? Şizofreni, genel itibariyle akıl sağlığıyla ilgili uzun dönemli bir rahatsızlıktır. Eğer şizofrenseniz, beyniniz diğer insanlarınkinden farklı bir şekilde işliyordur. Bu durum sizin düşüncelerinizi, duygularınızı ve dünyayı deneyimleme şeklinizi etkiler. Neyin gerçekten meydana geldiğini ve neyi hayalinizde canlandırdığınızı söylemekte güçlük çekeceğiniz süreçlere girebilirsiniz. D..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.