Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Sedef Hastalığı

SEDEF HASTALIĞI Üzerinde gümüş renkli kabuklanmalar oluşan kızarık bir deriniz varsa bu sedef hastalığıdır. Sedef hastalığını geçirecek bir tedavi olmamasına ragmen, hastalığı kontrol altında tutmaya yardım edecek tedaviler vardır. Nasıl oluşur? Cildiniz birkaç hücre katmanından meydana gelmiştir. Daima, yeni hücreler ölü hücrelerin yerini alır. Yeni hücreler cildinizin en alt tabakasından en üst tabakasın..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Diyabetik Retinopati

cokhastayim.com  logo Diyabetik Retinopati  Diyabetik Retinopati  Nedir? -Diyabetik Retinopati görme kaybına hatta körlüğe neden olabilen bir göz problemidir. Çoğunlukla kan şekerlerini kontrol edemeyen diyabetli hastalarda görülür. Diyabetik Retinopatinin belirtileri nelerdir ? -Bu hastalığa sahip çoğu insan belirtiler hastalık ilerledikten sonra kendini gösterir. Buda hastalık tedavisinde çok geç kalınmasına neden olur. Bu nede..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Alkol bağımlılığı

İnsanı sağlığından eden birçok yuvayı dağıtan alkol bağımlığı hakkında şimdi sizlere detaylı bilgileri aktaracağız. Alkol bağımlılığı ve tedavi yolları üzerine merak ettiklerinizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz ALKOL BAĞIMLILIĞI : Alkol kullanmaya bağlı problemler çağımızın en önemli dertlerinden biridir. Alkol tüketimi; sağlık problemleri, trafik kazaları, intihar, suça yönelme, aile geçimsizliği, eko..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Cilt Bakımı ve Peeling

 Cilt Bakımı Cildin görüntüsünü bozan temel sebeplerin başında, sivilce izleri, güneş lekeleri, yara izleri ve yaşlanma belirtileri gelir. Bu tarz cilt problemlerinden kurtulmak için “soyma” anlamına gelen “peeling” etkili bir yöntemdir.  Cildin derinlemesine arındırılması, hasarlı üst deriyi kaldırarak, sağlıklı deriyi ortaya çıkarma işlemine peeling denir. Peeling ile ölü hü..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Yüz Felci

Yüz Felci Bir sabah uyandığınızda yüzünüzün bir tarafını aşağı sarkmış bir halde bulursanız, yüz felci geçirmiş olabilirsiniz. Bu endişe verici olabilir, fakat çoğu insan tamamen iyileşir.  Yüz Felci Nedir? Yüz felci’ nde, yüz kaslarınız aniden zayıflamaya başlar. Bunun olması, beyninizden yüz kaslarınıza mesajları ileten bir sinirin çalışmasının durmasıdır. Bu olay her zaman yüz&..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Felç Nedir (İnme-Stroke)

  Felç nedir? Felç, beyni etkileyen bir rahatsızlıktır. Çok tehlikeli olabilir ve acil tedavi edilmesi gerekir. Fakat birçok kişi zaman geçtikçe tam bir iyileşme gösterir. Felç, beynin bir kısmına kan akışı kesildiğinde meydana gelir. Bu aşırı derecede tehlikelidir. Eğer beyin hücrelerine çok uzun süre kan akışı sağlanmazsa ölürler. Felç geçirmek için iki ana neden vardı..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.