Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Kabızlık

Kabızlık Kabız olmak halsiz ve rahatsız hissetirebilir.  Daha fazla lifli yiyecek yemek, daha fazla sıvı tüketmek ve bazı hassas egzersizler yapmak işe yarayabilir. İşe yaramazsa laksatif almanız gerekebilir, fakat bu mümkün olduğunca kısa süre için olmalıdır. Kabızlık nedir? Eğer kabızsanız, dışkınızı çıkarmada zorlanıyorsunuz ya da çok sık tuvalete çıkamıyorsunuzdur. Birisinin kabız olduğunu söylemesi ger..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Hipertansiyon

Yüksek Tansiyon Hipertansiyon sürekli anormal derecede yüksek olan kan basıncıdır. Tansiyon atardamarlarınızdaki kanın basıncıdır. Kan dolaşımı, içerisindeki basıncın sürekli olarak değiştiği kapalı bir sistemdir. Kalp dışarıya kan pompaladıkça her kalp atışı kasılma yüksekliğinde sistolik basınç denilen bir doruk noktasına yükselir. Daha sonra kalp atışından hemen önce ulaştığı diastolik basınç d..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Akalazya Nedir

Akalazya Nedir ?  Akalazya özafagusu etkileyen bir durumdur. Özafagus  besinleri ağızdan mideye ulaştıran yemek borusudur. Yemek borusunun alt ucunda, mide ile birleştiği yerde kas yapıda bir kapakçık bulunur. Bu kapakçık çok kasıldığında besinler yemek borusundan mideye hareket edemez. Bu durum Akalazya olarak adlandırılır. Burada bulunan kaslar gevşediğinde yemekler mideye hareket eder. İnsanlar Akalazya olduklarında: ·Yemek b..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Anksiyete Bozukluğu (Kaygı Bozukluğu)

Anksiyete Herkes zaman zaman kaygılı olur. Fakat yaşantınızla olan uyumunuzu engelleyecek kadar çok kaygılı hissediyorsanız, kendinizi daha az kaygılı hissetmenize yardımcı olması için doktorunuzla görüşüp bir tedavi uygulayabilirsiniz. Kaygı bir hastalık haline dönüştüğünde Kaygı normal bir insan duygusudur. Ailemiz, işimiz ya da para gibi şeyler konusunda hepimiz bazen kaygılanırız. Kaygı, hayatınıza çok fazla m..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Genital Siğiller (HPV)

Genital siğiller (HPV) Genital siğilleriniz varsa, bu sizi utandırıp üzüyor olabilir. Fakat genital siğiller genelde tehlikeli değillerdir ve çok iyi sonuçlar  verecek şekilde tedavi edilirler. Genital siğiller nedir? Genital siğiller genellikle genital bölgelerinizin kenarında büyüyen pütürlü öbekler şeklindeki oluşumlardır. Fakat siğilin bu türü, burun ya da ağzınızı kenarında da büyüyebilir...


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Büyüme Ve Gelişme

Büyüme ve Gelişme Nedir? Büyüme, vücut hücrelerinin  o doku veya organ için normal olan genetik özelliklerine uygun çoğalmasıdır.  Normal büyüme için sağlıklı hücre yapısı, yeterli besin ve uygun ortam ve büyüme faktörleri gereklidir. Gelişme ise doku, organ ve sistemlerin yapılarındaki değişiklikler sonucu işlev kazanmasıdır. Büyüme çocuğun sağlığı hakkında &ou..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.