Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Spina Bifida Nedir

Spina Bifida Nedir? Spina Bifida tıbbi olarak ayrık veya açık omurga anlamına gelir. En sık görülen doğuştan (konjenital) hastalıklardan birisidir. Spina bifida başta myelo meningosel olmak üzere omuriliği etkileyen birçok şekilde görülebilir. Genel anlamda omurilik, sinirlerden meydana gelmiş kapalı bir tüptür. Bu sinirler kaslarınızdaki sinirlere beynimizden gelen emirleri ileterek kasların hareket etmesini sağlar. Ayni zamanda ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Menapoz

MENAPOZ Menapoz bir hastalık değildir. Her kadının hayatının bir bölümüdür. Yıllar içerisinde menapozun başlamasıyla vücudunuzda bazı belirtiler görülür. Tedavi seçenekleri bu belirtileri azaltmakta size yardımcı olacaktır. Menapozda Ne Olur? 1 yıl boyunca hiç adet görmemişseniz muhtemelen doktorunuza gittiğinizde doktorunuz size menapozun başlamış olabileceğini söyleyecektir. Adet döneminiz devam ett..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Von Willebrand Hastalığı

Von Willebrand Hastalığı İnsanlar, kontrolsüz veya aşırı kanamaya neden olan tıbbi bozuklukları düşündüğünde, genellikle hemofili hastalığını düşünür. Hemofili, genellikle popüler kültür de sıklıkla göz önünde olduğundan bu anlaşılabilir bir durumdur. Ancak gerçeği Von Willebrand hastalığının, hemofiliye oranla çok daha yaygın bir kanama bozukluğu olduğu ve nüfusun yaklaşık y&u..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


1800 Kalorilik Diyet

BİR GÜNDE ALINMASI GEREKEN YİYECEK MİKTARLARI 4 Köfte büyüklüğünde et, balık veya tavuk eti (yağsız) 1 Yumurta 2 Kibrit kurusu büyüklüğünde yağsız peynir 3 Su bardağı süt veya yoğurt 8 ince dilim ekmek 2 porsiyon pişmiş, susuz sebze yemeği İstenilen miktarda yağsız salata veya söğüş şeklinde  çiğ sebze 4 porsiyon 4 tatlı kaşığı yağ   ÖRNEK YEMEK LİSTESİ Sabah: Yarım su bardağı..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Cilt Bakımı ve Peeling

 Cilt Bakımı Cildin görüntüsünü bozan temel sebeplerin başında, sivilce izleri, güneş lekeleri, yara izleri ve yaşlanma belirtileri gelir. Bu tarz cilt problemlerinden kurtulmak için “soyma” anlamına gelen “peeling” etkili bir yöntemdir.  Cildin derinlemesine arındırılması, hasarlı üst deriyi kaldırarak, sağlıklı deriyi ortaya çıkarma işlemine peeling denir. Peeling ile ölü hü..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Masa Başında Doğru Oturmak ve Omurga Sağlığı

Masa Başında Doğru Oturmak ve Omurga Sağlığı Masa başına bağımlı çalışma sistemi insan vücudunda boyun, sırt ve bel ağrılarına neden oluyor. Yoğun olarak oturarak çalışanların kasları zayıflıyor. Bu durumda bedenen yükü büyük oranda iskelet sistemine biniyor ve sağlık sorunları ortaya çıkıyor. Doğru oturmak ve egzersiz yapmak ağrıları sonlandırabilir. Son yıllardaki teknolojik gelişmeler insanların daha uzun..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.