Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Tüp Bebekte Yeni Çözüm

Tüp Bebeğe Yeni Çözüm     Tüp  bebeğin tüm kromozomlarını taramadan geçirerek, kromozom hatası olmayan embriyonun anne rahmine transferini sağlayan yeni bir teknoloji ülkemizde ilk kez özel bir merkez tarafından uygulanmaya  başlandı. Cambridge Üniversitesi’nde BlueGnome’da üretilen 24Sure adıyla anılan bu teknik 12 saat içinde sonuç veriyor.Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr. H..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Modern Çağın Göçebeleri

Hacılar gidecekleri yerleri önceden seçerler ve yaşam programlarını buna göre ayarlarlar. Bunların bir “yaşam projesi” bütün bir “yaşam planı” tarafından yönlendirildiklerini söyleyebiliriz. Öte yandan göçebeler imgelemlerinde bir sonraki konaklama alanından ötesine pek ulaşamazlar. Yaşam planlarından anlam çıkarmaya zorlandıklarında gelecekten çok geçmişe bakmayı yeğler, (g..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kalp Sağlığı

Sağlıklı bir kalp, sadece kalp hastalıklarından korunmak için değil, ayrıca şimdi ve ileriki yaşlarınızda hayatın tadını çıkarmak için yeterli enerjiye sahip olmanız açısından da önemli. KALBİNİZE DİKKAT EDİN! Kalbimiz, vücudumuza kan pompalamakla sorumlu olan organımız. Dokulara oksijen ve besin taşıyarak vücudun işlevlerini sürdürebilmesini sağlar. Dahası, karbondioksit gibi atık ürünleri de uzaklaşt..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Yanıklar

YANIKLAR Yanık;su buharı, su veya diğer sıcak sıvılar, ateş, sıcak cisim, elektrik, aşırı güneş ışını veya kimyasal maddelerin (asit ve baz) insan vücuduna temas etmesiyle vücutta meydana gelen doku harabiyetidir. Yanıklar insan vücuduna verdikleri zararlara göre sınıflandırılır: Birinci Derece Yanıklar: Güneş yanıkları ve çok sıcak olmayan maddelerin vücutta meydana getirdikleri yanıklardır. Yanığın oluştuğu yerde hafif..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kilo vermek için 10 altın kural

1.   Streç Pantolon Giymeyin Giyiminiz kilo almak için bir erken uyarı sistemidir. Kotlarınıza girmek zorlaştığı   zaman, tetikte olmak gerektiğini biliyorsunuz. Streç kıyafetler giyerek bilmeden kilo almanızı kolaylaştırırsınız ve böylece vücudunuzun nasıl değiştiğinden habersiz kalırsınız. 2.  Kötü Kıyafetlerinizi Dolabınızda Tutmayın Sağlıksız kilodayken giydiğiniz kıyafetleri dolabın..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Bel Fıtığı Nedir

BEL FITIĞI  Belimizde 5 adet omur adı verilen kemik vardır. Bu kemikler arasında da disk denilen kıkırdaklar bulunur. Diskler, özel bir bağ dokusu organı ve omurganın dayanıklılığına, hareketliliğine ve zorlamalara karşı dirençli olmasına, omurgaya uygulanan darbelerin emilmesine sebep olur  ve kuvvetin çevre dokulara dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar. Bel fıtığı, beldeki omur kemikleri arasında bulunan ve adeta bir koruma ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.