Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Kürtaj Nedir

Kürtaj nedir? Kürtaj hamileliği sonlandırmanın bir yoludur. Kürtaj neden uygulanır? Kadınların kürtaj yaptırmalarının birçok nedeni olabilir. Örneğin: ·Bebeğin masraflarını karşılayamama düşüncesi ·Hayatında bebeğe yer olmadığı düşüncesi ·Bekar olup bebeği tek başına büyütme korkusu ·Eşiyle sıkıntı yaşama ·Bebekle ilgili olumsuz bir gelişimin oluşması ·Sağlık..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Sırt Ağrıları ve Tedavi Yöntemleri

Sırt ağrıları ve Tedavi yöntemleri Çoğumuz hayatımızda bazen sırt ağrısı olur. Ağrı kötüleştiğinde, içinizden sadece yatakta kalmak geliyor olabilir. Fakat yatakta kalmanın yarardan çok zararı vardır. Hareketli kalmak iyileşmenin önemli bir parçasıdır. Neden sırt ağrısı olur? Sırtınızın alt kısmında ağrı ya da acı olması oldukça yaygındır. Fakat genelde ciddi değildirler ve çoğu zaman kendiliğin..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Rahim Kanseri (Uterus Kanseri)

Rahim (Uterus) Kanseri Rahim kanseri veya uterus kanseri denildiğinde rahim içini döşeyen endometrium’ dan (rahim iç zarı) kaynaklanan kanserler anlaşılır. Bu kanserlere "endometrium kanseri" de denir. Kadınlarda görülen kanserler arasında dördüncü sıradadır. Fakat kadınlarda üreme sisteminde en sık karşılaşılan kanserdir. Rahim kanseri genellikle menopoz sonrası yıllarda ortaya çıkar ve sıklıkla 50-60 y..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Bağımlılık

BAĞIMLILIK Kişinin, ruhsal ve bedensel sağlığına yada sosyal yaşamına zarar vermesine karşın, belirli bir eylemi yinelemeye yönelik önüne geçilemez bir istek duyma halidir. İnsan, doğası gereği acıdan kaçar, hazza yönelir.Haz duyduğu her nesneye, maddeye karşı bağımlılık geliştirebilir.Bazı maddelere bağımlılık geliştirme riski daha yüksektir.Bu maddelerin başında, sigara(tütün,nikotin),alkol(etanol, metanol), esrar ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Baş Ağrıları

BAŞ AĞRILARI Baş ağrısı, sağlıkta en sık karşılaşılan şikayetlerin başında gelir. Erkeklerin %93’ü, kadınların ise %99’u hayatları boyunca en az bir kez baş ağrısından şikayetçi olurlar. Baş ağrısı çoğu zaman hiçbir özel hastalığın göstergesi olmamakla birlikte, nadiren başka hastalıkların seyrinde ortaya çıkar; seyrek olarak da hayatı tehdit edici bir durumun ilk belirtisidir. Toplumda en sık ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Parkinson Hastalığı

PARKİNSON HASTALIĞI Parkinson Hastalığı Nedir? — Parkinson hastalığı hareket sistemimizi etkiliyen bir beyin rahatsızlığıdır. Zamanla ilerleyerek diğer beyin fonksiyonlarını da kötü yünde etkileyebilir. Örneğin öğrenme ve hatırlama gibi.   Parkinson Hastalığının Belirtileri Nelerdir? — İlk başlarda daha yumuşak belirtiler gösterir. Belirtiler, hastalığın ilerlemesi birlikte günlük yaşamsal ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.