Beyin Cerrahisi ile İlgili Sağlık Makaleleri.

Serebrovasküler Hastalıklar (Beyin Damar Hastalıkları)

Serebrovasküler Hastalıklar (Beyin Damar Hastalıkları) Serebrovasküler hastalıklar olarak tıbbi şekilde ifade edilen  beyin damar hastalıkları beyni besleyen damarların tıkanması veya kanaması ile ortaya çıkan, hasar gören beyin bölgesi ile ilgili belirtiler veren bir hastalık grubudur. Serebrovasküler hastalıklar ölüm nedeni olarak dünyada 3. sırayı alırken, sakatlık oluşturma yönünden birinci sırada ye..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Baş Ağrıları

BAŞ AĞRILARI Baş ağrısı, sağlıkta en sık karşılaşılan şikayetlerin başında gelir. Erkeklerin %93’ü, kadınların ise %99’u hayatları boyunca en az bir kez baş ağrısından şikayetçi olurlar. Baş ağrısı çoğu zaman hiçbir özel hastalığın göstergesi olmamakla birlikte, nadiren başka hastalıkların seyrinde ortaya çıkar; seyrek olarak da hayatı tehdit edici bir durumun ilk belirtisidir. Toplumda en sık ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Bel Fıtığı Nedir

BEL FITIĞI  Belimizde 5 adet omur adı verilen kemik vardır. Bu kemikler arasında da disk denilen kıkırdaklar bulunur. Diskler, özel bir bağ dokusu organı ve omurganın dayanıklılığına, hareketliliğine ve zorlamalara karşı dirençli olmasına, omurgaya uygulanan darbelerin emilmesine sebep olur  ve kuvvetin çevre dokulara dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar. Bel fıtığı, beldeki omur kemikleri arasında bulunan ve adeta bir koruma ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Boyun Fıtığı Nedir Boyun ağrıları için Öneriler

Boyun Fıtığı Nedir? Boyun ağrıları için Öneriler     Herkes yaşamının bir döneminde mutlaka boyun ağrısından yakınır. Boyun ağrıları, boyun omurgasını oluşturan kemiklerin, eklemlerin, omurların arasında yer alan disklerin ve omurga etrafındaki kas ve bağların bozukluğu sonucu oluşur. Boyun ağrısına yol açan hastalıklarda ağrı bazı hastalıklar da sadece ensededir. Bazılarında ise enseden başa, sırta, ko..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Beyin Tümörleri

KANSER NEDİR? Kanser;  yüzlerce çeşidi olan bir hastalık grubudur. Kanseri doğru anlamak için normal hücrelerin nasıl kanserli hücrelere dönüştüğünü anlamak gerekir. Sağlıklı hücreler, vücut büyümesi,bölünme ve yenilenme işlemlerini gerçekleştirir. Aynı zamanda hasarlı hücrelerin de tamirini  yaparlar. Normal hücrelerin büyüme yeteneği sınırlıdır. Bazen..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Felç Nedir (İnme-Stroke)

  Felç nedir? Felç, beyni etkileyen bir rahatsızlıktır. Çok tehlikeli olabilir ve acil tedavi edilmesi gerekir. Fakat birçok kişi zaman geçtikçe tam bir iyileşme gösterir. Felç, beynin bir kısmına kan akışı kesildiğinde meydana gelir. Bu aşırı derecede tehlikelidir. Eğer beyin hücrelerine çok uzun süre kan akışı sağlanmazsa ölürler. Felç geçirmek için iki ana neden vardı..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.