Çesitli Makaleler ile İlgili Sağlık Makaleleri.

Diyet Yapmak ve Kilo Vermek

Diyet Yapmak ve Kilo Vermek; Hepimiz günlük beslenme trafiğimiz ve aldığımız tüm sıvılarla vücudumuza değişik oranlarda kalori alırız. Bu tıpkı arabamıza benzin koymak yada bankaya para yatırmak gibidir. Günlük aktivitelerimiz;yürüyüşler, çalışmalar, hareketler hatta bilinçsiz gerçekleşen vücut aktiviteleri bu aldığımız kalorilerden harcanır. Bu da aynı arabamızın benzin harcaması veya atm’ l..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Obezite Ve Kanserden Korunmada Beslenme Önerleri

cokhastayim.com  logo Obezite Ve Kanserden Korunmada Beslenme Önerleri 1. Enerji dengesinin korunması: Vücut ağırlığının normal BKİ sınırları içerisinde (20.0-24.9 kg/m2) olması hedeflenmelidir. Alınan enerji, harca­nan enerjiden fazla olursa vücut ağırlığı artar. Bu nedenle besinlerden alı­nan enerji ile harcanan enerji dengelenmelidir. Fiziksel aktiviteyi arttırmak da, harcanan enerjiyi arttırmanın bir yoludur. Günlük en az 30 dakika, orta şiddette fizi..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Obezite (Şişmanlık) ve Kanser

cokhastayim.com  logo Obezite - Meme Kanseri Meme kanseri, toplam obezite ile çok ilişkili görünmemesine karşın abdominal obeziteyle yakın bağlantısı olduğu bildirilmektedir. Abdominal (karın) ve kalça bölgesindeki yağ dokusu arttıkça, kanser riski de artmak­tadır. Bu etki, kadının menapoz dönemi ile bağlantılıdır. Menapozdaki ka­dının kansere yakalanma olasılığı az olmakla birlikte, menapoz sonrası şişman kadınlarda risk yükselir. Obez..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Grip Salgınları ve Beslenme ile Gripten Korunma

cokhastayim.com  logo Grip Salgınları ve Beslenme ile Gripten Korunma Kış mevsiminin yaşandığı şu günlerde havaların soğumasıyla birlikte başta küresel grip salgını olmak üzere soğuk algınlığı ve enfeksiyon hastalıklarının görülme sıklığında da artış izlenmektedir. Bu hastalıklardan korunmada aşılanma, kişisel hijyen kurallarına dikkat etme gibi önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için yeterli ve dengeli besl..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kilo vermek için 10 altın kural

1.   Streç Pantolon Giymeyin Giyiminiz kilo almak için bir erken uyarı sistemidir. Kotlarınıza girmek zorlaştığı   zaman, tetikte olmak gerektiğini biliyorsunuz. Streç kıyafetler giyerek bilmeden kilo almanızı kolaylaştırırsınız ve böylece vücudunuzun nasıl değiştiğinden habersiz kalırsınız. 2.  Kötü Kıyafetlerinizi Dolabınızda Tutmayın Sağlıksız kilodayken giydiğiniz kıyafetleri dolabın..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Sağlıklı uyanmak için yapılması gerekenler

cokhastayim.com  logo 1 - Uyku öncesi cilt temizliği Uykuya hazırlanırken, yatağa girmeden en az bir saat önce yüzün temizlendiğinden emin olunmalı. Dermatologların da önerdiği üzere, uyumadan önce cildin salgıladığı yağlar, ölü hücreler ve toksinlerin arındırılması tüm gece cildin kan akışını düzene sokarak, kendini yenileyebilmesine olanak tanıyor. 2 - Uyku pozisyonu Omurganın ve vücudun rahat edebileceği bir şekilde, omuz ve ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.