Dermatoloji ile İlgili Sağlık Makaleleri.

Cilt Kuruluğu

Her türlü nemlendiriciyi ve kozmetik ürünü denemenize rağmen, cilt kuruluğundan kurtulamıyorsanız, bir dermatoloğa başvurmanız gerekiyor. İşte size cilt kuruluğuyla ilgili soru ve cevaplar. Kimlerde cilt kuruluğu görülür? Derinin üst tabakasının yaklaşık yüzde 10 kadarlık bir kısmını su oluşturur. Bu tabakadaki suyun azalması, deride çatlama, kaşıntı ve kuruluğa neden olur. Kuru cilde sahip olan kişilerin büy..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Egzema Nedir

EGZEMA (DERMATİT) Nedir? Egzema, diğer adıyla dermatit, sıklıkla cildin bir çok maddeyle temas etmesi sonucu duyarlı hale gelmesiyle ya da çeşitli genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle ortaya çıkan iltihaplı ve alerjik (genelde) bir deri hastalığıdır. Egzemada, şişkin, pütürlü, kırmızı renkte, kaşıntılıve kabuklanmış döküntüler görülür. Vücudun bir çok bölgesinde ya da sın..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Seboreik Dermatit nedir

Seboreik Dermatit Nedir? Seboreik dermatit kolaylıkla tedavi edilen yaygın bir hastalıktır. Bu hastalıkta saçlı deri, kaş, göz kapakları, kulak ve göğüs ortasında kırmızı pullu kaşıntılı bir döküntü gelişir. Ayrıca göbek deliği, kalçalar, koltuk altları, göğüs altları ve kasıklar gibi deri kıvrımları da tutulabilir. Kepeklenme, yağlanma ve seboreik dermatit aynı hastalık mıdır? Kepeklenme, saçlı de..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Yanıklar

  YANIKLAR   Yanık;su buharı, su veya diğer sıcak sıvılar, ateş, sıcak cisim, elektrik, aşırı güneş ışını veya kimyasal maddelerin (asit ve baz) insan vücuduna temas etmesiyle vücutta meydana gelen doku harabiyetidir. Yanıklar insan vücuduna verdikleri zararlara göre sınıflandırılır: Birinci Derece Yanıklar: Güneş yanıkları ve çok sıcak olmayan maddelerin vücutta meydana getirdikleri yanıklardır. Yanığın oluştu..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Cilt Bakımı ve Peeling

 Cilt Bakımı Cildin görüntüsünü bozan temel sebeplerin başında, sivilce izleri, güneş lekeleri, yara izleri ve yaşlanma belirtileri gelir. Bu tarz cilt problemlerinden kurtulmak için “soyma” anlamına gelen “peeling” etkili bir yöntemdir.  Cildin derinlemesine arındırılması, hasarlı üst deriyi kaldırarak, sağlıklı deriyi ortaya çıkarma işlemine peeling denir. Peeling ile ölü hü..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Saç Bakımı

Saç Bakımı Kuru saçlar oldukça problemli saç tipidir. Çok çabuk kırılan, mat bir görütüsü olan aynı zamanda kepeklenmeye müsait bir saç tipidir. Bakımı incelik isteyen bir saç tipidir. Saç Neden Kurur? Evde uygulayabileceğiniz ve hazırlayabileceğiniz bazı yöntemlerle Kuru Saçlarınızı canlandırabilirsiniz. İşte bunlardan bazıları : * Şampuanınıza dikkat edin : Saçınız..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.