Fizik Tedavi ile İlgili Sağlık Makaleleri.

Masa Başında Doğru Oturmak ve Omurga Sağlığı

Masa Başında Doğru Oturmak ve Omurga Sağlığı Masa başına bağımlı çalışma sistemi insan vücudunda boyun, sırt ve bel ağrılarına neden oluyor. Yoğun olarak oturarak çalışanların kasları zayıflıyor. Bu durumda bedenen yükü büyük oranda iskelet sistemine biniyor ve sağlık sorunları ortaya çıkıyor. Doğru oturmak ve egzersiz yapmak ağrıları sonlandırabilir. Son yıllardaki teknolojik gelişmeler insanların daha uzun..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Hepimizin Sorunu Sırt Ağrıları

Hepimizin Sorunu Sırt Ağrıları Daha az hareketli olması nedeniyle sırt ağrıları bel ağrılarına göre daha az görülür. Sırt bölgesinden kaynaklanan ağrılar olabileceği gibi diğer hastalıklar nedeniyle sırt bölgesine yansıyan ağrılar da olabiliyor. Bunların en önemlisi ise mide ve barsak ülseri ile kalp krizi... Sırt ağrısı, bel ağrısına göre daha az sıklıktadır. Çünkü sırt bölgesi bel bölgesin..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Ankilozan Spondilit

Ankilozan Spondilit Nedir?   Omurga Omurga, denilen ve vücudun ana iskeletini oluturan yapı; 24 omur ve bunlar arasindaki 110 eklemden olusur. Omurga 3 bölümden oluşur : 7 boyun omuru, 12 sirt omuru ve 5 bel omuru. Boyun bölgesi çok hareketlidir. Sirt bölgesinde her bir omur, iki yandan kaburgalarla birlesir. Bel bölgesinin alt kisminda yer alan sakrum kemigi, leğen kemigi içinde yuvalanmistir. Sakrum ve pelvis kemikleri arasinda her iki y..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.