Göz Hastalıkları ile İlgili Sağlık Makaleleri.

Göz Tansiyonu

Göz Tansiyonu (Glokom) Her 100 kişiden birinin sorunu olan göz tansiyonu ya da glokom, tüm körlüklerin de yüzde 5'inden sorumlu tutuluyor. Yıllarca hiç belirti vermeden ilerleyen glokomun bebekler açısından risk oluşturduğuna işaret edilmektedir. 1 yaş altındaki tüm bebeklerin kontrolden geçirilmesi önerilmektedir. Türkiye'deki istatistikler net olarak bilinmemekle birlikte 40 yaş üzeri her 100 kişiden 1..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Göz Nezlesi (konjuktivit)

Göz nezlesi (konjuktivit) Gözleriniz kızarıyorsa ve içinde kum varmış gibi hissediyorsanız göz nezlesi olabilirsiniz. Gözleriniz bir ya da iki gün sonra daha iyi olmaya başlamadıysa doktora, eczacıya veya bir gözlükçüye görünmelisiniz, çünkü bu nadiren de olsa daha ciddi bir problemin sinyalleri olabilir. Göz nezlesi nedir? Göz nezlesi, göz akınız ve kapağınızın içini kaplayan inc..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Arpacık

Arpacık Arpacık pek çok insanın hayatı boyunca karşılaştığı küçük kozmetik bir sorun olarak bilinmektedir ancak dikkat edilmediği takdirde pek çok kalıcı şişliğe neden olabilirken, bazen kırma kusurlarına, gözlük ihtiyacına, alerji ya da yetersiz kirpik hijyenine de işaret edebilir. Kapakta şişlik, ağrı ve kızarıklıkla seyreder Arpacık, kirpik dibindeki yağ bezlerinin tıkanması ve iltihaplanması ile oluşur; makyaj artıkla..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Katarakt Nedir

Katarakt Nedir? Katarak gözün merceğindeki bulutlanma olarak tanımlanabilir. Mercek gözün ışığa odaklanan kısmıdır. Katarak görme kaybına neden olabilir.  Katarağın Belirtileri Nelerdir? Katarak görüşün bulanık ve silik olmasına neden olur. Ayrıca her şey biraz kahverengi görünmeye başlar. Bazı insanlar bu durumu gözlük reçetesi almak için doktora gittiklerinde fark ederler. Bazen araba farları ve ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Diyabetik Retinopati

cokhastayim.com  logo Diyabetik Retinopati  Diyabetik Retinopati  Nedir? -Diyabetik Retinopati görme kaybına hatta körlüğe neden olabilen bir göz problemidir. Çoğunlukla kan şekerlerini kontrol edemeyen diyabetli hastalarda görülür. Diyabetik Retinopatinin belirtileri nelerdir ? -Bu hastalığa sahip çoğu insan belirtiler hastalık ilerledikten sonra kendini gösterir. Buda hastalık tedavisinde çok geç kalınmasına neden olur. Bu nede..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Makular Dejenerasyon (Sarı Nokta Hastalığı)

Sarı nokta hastalığı (Makular dejenerasyon) Makular dejenerasyon görme kabiliyetinize zarar verir. Burada yaşlıları etkileyen türünden söz ediyoruz. Bu çoğu zaman yaşa bağlı makular dejenerasyon olarak adlandırılır. çaresi yoktur, faka faydalı olabilecek tedaviler vardır. Ayrıca, sahip olduğunuz görme kabiliyetinizi en fazla olması için yapabilecek bir çok şey vardır. Makula dejenerasyonu nedir? Makulanız, gözün..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.