Dr. Murat BİLGİLİ :

1964 doğumlu olan Murat Bilgili orta ve lise eğtimini Şişli Terakki lisesinde tamamladıktan sonra İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. Adli Tıp İhtisası'nın üzerine İ.Ü.Çapa Tıp Fakültesi Erişkin Psikiyatrisi ve Çocuk Psikiyatrisi Bölümlerinde çalışarak Adli Psikiyatri alanına yöneldi. Bu alanda birçok yayını oldu. Adli Tıp Kurumunda başkan yardımcılığı yaptı. Dr. Kriton Dinçmen'le birlikte Varoluşcu Felsefe ve Varoluşcu Psikiyatri üzerinde uzun yıllar çalıştı.

Psikiyatri ve Sosyal Psikiyatri alanlarında yayınlar yaptı. Kongrelere panelist olarak katıldı."Daldaki Son Yaprak Sen Değilsin" isimli psikanalitik değerlendirmeye yönelik romanı ve "Batının Şövalyeleri Doğunun Fakirleri" isimli Varoluşcu Felsefe ve Psikiyatri, Yabancılaşma ve kültürler arası ilişkilerde mutluluğa ulaşabilmeyi irdeleyen kitabı ve son olarak "Sadra" isimli romanı yayınlandı. Avrupa Birliği AİDS projesinde eğitimci olarak yer aldı.
Bursa Peryön 6. İnsan Kaynakları Zirvesine ve Trakya Peryön 1. İnsan Kaynakları Zirvesine konuşmacı olarak davet edildi. Halen iki ayrı radyoda program, yaşam koçluğu, yazarlık, eğitim koordinatörlüğü yapmaktadır.